Sulamid

Huvitavad faktid

Sulam ja peenus

Sulam tekib kahe või enama metalli sulatamisel. Juveelitootmises on väärismetallid plaatina (PT), kuld (AU), pallaadium (PD), hõbe (AG) ja vask (CU) tavaliselt kõige puhtamal kujul. Sõltuvalt sulamist pannakse need mitteväärismetallid kokku teatavas segamissuhtes ja sulatatakse väga kõrgel kuumusel.

Acredo tootmine töötab parima klassi põhimõttel. Seetõttu legeeritakse tootmisprotsessi esimeses etapis meie manufaktuuris ise üle 30 väärismetalli ja valatakse need kuldvarrasteks.

Valmistame sulamit kollase, valge, halli, roosa, punase ja rohelise värvusega. Sõltuvalt mittemetallide segamissuhtest tekivad erinevad värvinüansid. Meil on mõnele neist sulamitest patendid.

Peenus kirjeldab kõrgeima kvaliteediga väärismetalli osakaalu ehtes. See on väljendatud tuhandikkudes. Näiteks kulla 750/- või 18kt puhul on 1000 osast 750 kulda.

pages.metals
main
Müstiline kuld

Müstiline kuld

Kulla ilu on inimesi paelunud juba tuhandeid aastaid. Kuld oli Kagu-Euroopas kasutusel juba umbes 4000 aastat eKr. Lisaks rituaalsetele esemetele kasutati kulda igal ajal ka müntide ja ehete valmistamiseks.

Indogermaani algupärase sõna "kuld" tähendus on "ghel" ja see tähendab kollast ja läikivat. Ladinakeelne sõna kulla kohta on aurum. Sellest on tuletatud keemilise elemendi sümbol AU.

Kulla algne värvus on soe kollane. Värvi saab varieerida hõbeda ja vase lisamisega.

Kuld esineb primaarsetes ladestikes, mis on veel seotud kivimassiividega, või sekundaarsetes ladestikes, mis on juba eraldunud, näiteks jõgedes. Sõltuvalt maardlast kaevandatakse kulda masinate abil või palju aeganõudvama kullaoputusprotsessi abil. Tänapäeval asuvad kaevandamispiirkonnad Lõuna-Aafrikas, Venemaal, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Austraalias.

Roosa või punane kullasulamid saavad oma värvi vase lisamisest. Valge kulla puhul kasutame me akredo's väärtuslikumat pallaadiumi, erinevalt kaubanduslikult saadaolevast mangaanist.

Inspireeriv. Ainulaadne. Internatsionaalne.

Klassikaline kollane kuld

Klassikaline kollane kuld on väga sooja ja väärika välimusega, kuna see on kõige lähemal kulla algsele värvusele.

Kollase kulla sulam luuakse, lisades vask ja hõbe ligikaudu võrdsetes osades. Akredost saab kollast kulda 585 (14 karaati), kollast kulda 750 (18 karaati) ja abielusõrmuste puhul lisaks kollast kulda 916 (22 karaati). Akredo Smartis on saadaval ka kollane kuld 375 (9 karaati).

Mida rohkem kullaosi on sulamisi, seda rikkalikumaks ja intensiivsemaks muutub värvitoon.

pages.metals
Moodne pallaadium valge kuld

Moodne pallaadium valge kuld

Kaasaegne pallaadium valge kuldValguskuld on olemas erinevates sulamites. Need näitavad suuri erinevusi värvi ja hinna poolest.

Akredo kasutab kvaliteedi tagamiseks ainult vääriskvaliteediga pallaadiumist valgekulda. See tagab loomuliku valge-halli värvi.

Seevastu mangaanvalge kuld on alati kergelt kollaka varjundiga ja kipub muutuma.

Roodiumiga katmine mitte ainult ei anna valgest kullast ehetele täiendavat kaitset, vaid muudab need ka veelgi säravamalt valgeks.

Valge kuld on saadaval acredo's 585 (14 karaadi) ja 750 (18 karaadi) ning acredo Smart'is ka 375 (9 karaadi).

ringsWithDifferentAlloys

Romantiline roosa kuld

Roosa kuld tekib, kui sulamile lisatakse suurem kogus vaske.

Roosast kullast ehted on lummavad ja romantilised. Antud kulla kombinatsioon valgete väärismetallidega on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks.

Õrn roosa kuld sobib ideaalselt Euroopa naiste nahatoonidele, mis on tavaliselt heledamad.

Kujundage oma unistuste ehteid roosast kullast 585 (14 kt) või roosast kullast 750 (18 kt) või kombineerige seda sulamit moodsa valge kullaga. Nautige!

pages.metals

Inspireeriv. Ainulaadne. Internatsionaalne.

Ekstravagantne Rotgold

Ekstravagantne Rotgold

Punane kuld meenutab tuld. See on ekstravagantne ja julge.

Sarnaselt roosakullale tuleb see eriti hästi esile valge väärismetalliga kombineerituna ja toetab neid silmatorkavate aktsentidega.

Punane kuld sisaldab eriti palju vaske, mis annab sellele suure kõvaduse.

Akredost leiate punast kulda 585 (14 karaati) ja punast kulda 750 (18 karaati). Akredo Smartis on saadaval ka punane kuld 375 (9 karaati).

acredo Signature

Elegantsus koos teatava loomulikkusega - see acredo disaini juhtpõhimõte esindab acredo Signature sulamit täiuslikult. Väärikas ja soe värvitoon on nii tagasihoidlik kui ka erakordne. Nagu kõik teisedki acredo sulamid, valitakse see valge ja roosakulla vahel asuv toon, mis on kriipsuga beeži, ettevõtte enda manufaktuuris. See sobib paljudele nahatoonidele.

Loovates sõrmusekujundustes on akredo Signature eriti efektne valge või halli kullaga kombineerituna. Vaadake ise.

pages.metals
Vastupidav pallaadium

Vastupidav pallaadium

Palladium on plaatina rühma kuuluv väärismetall. Selle keemilise elemendi sümbol on PD. See on tuntud alates 18. sajandi algusest ja seda leidub peamiselt Austraalias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Venemaal ja Etioopias. Palladiumiga kaubeldakse börsil nagu kulla või plaatinaga.

Palladium on saadaval akredo's kahes peenikesuses: Palladium 585 on tumehalli varjundiga. Palladium 950 liigitatakse valgeks sulamiks.

Palladiumi hõbedaselt särav värvus on vastupidav. See teeb pallaadiumist tõelise alternatiivi valgele kullale.

Plaatina on puhas emotsioon

Kui olete kord plaatinast sõrmust käes hoidnud, ei unusta te kunagi selle sügavat muljet. Plaatina ei ole mitte ainult haruldane ja puhas, vaid ka muljetavaldavalt raske.

Teine oluline plaatina (PT) omadus on selle sitkus. Elujäljed, mis igapäevase kandmise käigus paratamatult ehteid tabavad, ei kuluta plaatina materjali ära, vaid pigem nihutavad seda.

Pakume plaatina sulamites Platinum 600, Platinum 950 ja RiverPlatinum. Mõlema sulami puhul on allergiarisk tühine.

pages.metals

Inspireeriv. Ainulaadne. Internatsionaalne.

Kõige puhtam kõigist sulamitest - PlatinumGold

Kõige puhtam kõigist sulamitest - PlatinumGold

PlatinumGold on kõige puhtam sulam, mis on praegu maailmaturul saadaval, selle väärismetallide sisaldus on 97,3%, millest 950 osa on plaatina.

PlatinumGoldil (PTAU) on põnev tekstuur ja suurepärased materjaliomadused. Vickersi kõvadus on ühevärviliste abielusõrmuste puhul 270 HV ja mitmevärviliste abielusõrmuste puhul 240 HV. Kui sulamit kasutatakse valamisel, saavutab see 170 HV.

PlatinumGoldi puhtuse tõttu võib selle allergiavõime liigitada äärmiselt madalaks. Lisaks ei sisalda see allergiat põhjustavaid legeerivaid elemente, nagu koobalt.

PlatinumGoldi iseloomustab ilus valge värvus. See paneb vääriskivid ja eriti teemandid unikaalselt särama.

Acredo valmistab kõik plaatina 950/- pulmasõrmused eranditult plaatina-kuldsulamist.

Kõige valgemad väärismetallid - PlatinRiver

RiverPlatinum sulam, mis on saadaval ainult acredo poolt, sisaldab 95% plaatinat ja selle kollane indeks on 7,0, mis teeb sellest kõige valgemat plaatinasulamit abielusõrmuste jaoks.

Väärikas valge värvus laseb vääriskividel ja eriti teemantidel unikaalselt särada. RiverPlatina Vickersi kõvadus jääb vahemikku 210-235 HV.

pages.metals
metal
Roodiumiga katmine

Roodiumiga katmine

Rhodium (RH) on hõbevalge, kõva metall, mis avastati 1803. aastal. Seda leidub peamiselt Lõuna-Aafrikas, Kanadas ja Siberis.

Roodiumiga katmine tähendab, et juveeltoode kaetakse väga õhukeselt. See toimub galvaanilises roodiumivannis elektri abil.

Roodiumiga katmine annab ehetele kaitsva kihi, mis muudab need mõnevõrra vastupidavamaks. Teisest küljest takistab roodiumiga katmine värvimuutusi. See paneb ehted eredalt särama.

Acredo kasutab roodiumiga katmist valgest kullast ehete ja abielusõrmuste puhul.