Me armastame teemante

Lisateavet kõigi vääriskivide kuninga kohta

Suurepärane kvaliteet

Ühe valguskiirest piisab, et süüdata tuli teemandi sees. Iga kivi, mis on sündinud maa sügavustes, on eriline.

Teemandi kvaliteedi ja seega ka väärtuse määrab nn 4C - lihv, värvus, puhtus ja karaat - koosmõju.

Me pakume acredo's ainult väga hea kvaliteediga teemante. Alates 0,3 ct suurusest kivist on igal kivil tunnustatud rahvusvaheliste testimisinstituutide sertifikaat. Parimate teemantide lihv on alati suurepärane ja näitab südameid ja nooli (Hearts & Arrows).

pages.diamonds
manufacture
Rahvusvahelised tippsertifikaadid

Rahvusvahelised tippsertifikaadid

Kõik sertifikaadid ei ole ühesugused. Teie turvalisuse huvides on meil seetõttu ainult kolme juhtiva instituudi GIA, IGI ja HRD sertifikaadid. Need on sõltumatud rahvusvahelised testimisinstituudid, millel on suurepärane maine tänu oma eriti rangetele standarditele.

Kui mitmed eksperdid on teostanud testid, kantakse teemantide autentsus ja kvaliteet sertifikaadile. Sertifikaat on Teie teemandi isikutunnistus.

Instituudid hindavad vastavalt rahvusvaheliselt kokkulepitud ja tunnustatud kriteeriumide alusel.

GIA
IGI
HRD

4C on välja töötatud Ameerika Gemological Institute of America (GIA) poolt, mis asutati 1931. aastal ja mida peetakse eriti neutraalseks ja usaldusväärseks.

IGI ehk Rahvusvaheline Gemmoloogiainstituut on spetsialiseerunud teemantide, vääriskivide ja juveelide analüüsile ja sertifitseerimisele alates 1975. aastast. IGI on kogu maailmas esindatud teemantide levialadel laboratooriumide ja ettevõtte peakontoritega.

HRD tähendab Hoge Raad voor Diamant. See instituut asub Antwerpenis. Hindamise objektiivsus on siinkohal tagatud kahekordse koodiga.

Under the Sign of Love - Südamed ja nooled

Under the Sign of Love - Südamed ja nooled

Acredos on kõik 0,3 karaadist suuremad teemandid mitte ainult rahvusvahelise ekspertiisiga, vaid parimad neist näitavad ka Hearts & Arrows'i.

Selle erilise briljantlõike vormi puhul on erilise luubi abil näha armastuse märgid: kaheksa noolt teemandi ülaosas ja kaheksa südant allosas.

Ainult umbes 1% lihvitud kividest on nii täiuslikud. Selle põhjuseks on see, et selleks on vaja väga erilisi nurga- ja pikkussuhteid. See on ainus viis absoluutse sümmeetria saavutamiseks.

Brilliants Hearts & Arrwos'iga iseloomustab keskmisest suurem sära. Haruldased aarded maa sügavustest.

Under the Sign of Love - Südamed ja nooled

Karat - kaal

Teemandi kaal on märgitud karaatides. Üks karaat kaalub 0,2 grammi. Mõiste "karaat" tuleneb karobipuu seemnetest, mille seemned kaaluvad 0,2 grammi.

Alates 1875. aastast on see kaaluühik kogu maailmas standardiseeritud. Teemandi hind tõuseb koos karaatide arvuga.

Lisaks kaalule mõjutavad teemandi suurust ka muud tegurid, nagu lihvimine, kivi kuju ja proportsioonid.

Kivi optilist suurust mõjutavad ka sõrmede pikkus ja kinnitus. Valgest väärismetallist, näiteks valgest kullast ja plaatinast, valmistatud raamistused suurendavad kivi visuaalselt.

pages.diamonds

Värv - värv

Värvi kasutatakse teemandi värvi kirjeldamiseks. Mida värvitum on teemant, seda väärtuslikum on ta.

Värvituid või valgeid teemante liigitatakse koos kollakate teemantidega. Palju haruldasemad värvid - roosa, punane, sinine, roheline, kollane, pruun ja must - kuuluvad eraldi klassifikatsiooni. Need "fancy teemandid" on mõnikord isegi väärtuslikumad kui valged teemandid.

GIA standardi kohaselt ulatub värviskaala D-st Z-ni. D on kõrgeim ehk kõige värvitum klass. See värv on äärmiselt haruldane.

Gemmoloogid kasutavad värvuse võrdlemiseks proovikive. Koolitamata vaatlejal on raskusi värvierinevuste äratundmisega kuni H-tasemeni palja silmaga. Alates I klassist on kivid toonitud.

Color

Selgus - puhtus

Puhtus kirjeldab teemandi puhtust. See kriteerium eristab haruldasi, eriti puhtaid teemante kividest, millel on kaasusi.

Sulgemised on näiteks kristallilised struktuurid või võõrkehad. Teemant võib sisaldada oma või võõraid mineraale. On olemas ka looduslikud praod või kasvunähtused. Sulgemised liigitatakse vastavalt nende arvule, suurusele, asendile ja tüübile. Skaala ulatub jämedatest, selgelt nähtavatest sulgemistest (I3) kuni veatu (FL/IF).

Kümnekordsel suurendamisel luubiga ei ilmne veatuid teemante.

Clarity
crystal
Lõikamine - lihvimine

Lõikamine - lihvimine

Lihvimine viitab teemandi lihvimisele. Kivi briljantsuse määravad lihvimine ja proportsioonid. Seetõttu on lihvimine üks teemandi kõige põhilisemaid hindamiskriteeriume.

Lihvi klassifikatsioon ulatub rahuldavast heani ja väga heani kuni suurepärase briljandiga, millel on parimad proportsioonid ja sümmeetria. Proportsioonide puhul kontrollitakse nurki ja 8 muud kriteeriumi ning sümmeetria puhul 18 parameetrit.

Kuna kivide sära on meie jaoks väga oluline, keskendume me acredos ainult väga hea kuni suurepärase lihviga teemantidele.

Lõigatud kujundeid

Kõige tuntum ja populaarsem on ümmargune briljantlõige, millel on maksimaalselt 58 tahku. Kui need tahud on optimaalses nurksuhtes, on võimalik valguse peegeldumine, mis annab teemandile tema lummava sära.

Teised populaarsed teemantide lõiked on ruudukujuline printsess-, ristkülikukujuline baguette'i- ja smaragdlõige.

Romantikute jaoks tuleb südame kuju kõne alla. Kuid ka navette'i või marquise'i, ovaalse või pisarakujulise lihvi puhul on oma eriline võlu.

Vormid

Fluorestsents

Teemantidel, mille moodustamisel esineb element boor, on fluorestsentseerumine. See on näidatud sertifikaatides tasemete "ei ole", "nõrk", "keskmine", "tugev" ja "väga tugev" all.

Fluorestsents on valguse spontaanne emissioon vahetult pärast materjali ergastamist kõrgema energiaga valgusallikaga, näiteks UV- või päevavalgusega.

Kergelt kuni mõõdukalt tugevalt fluorestseeruvad teemandid helendavad kergelt sinakalt.
Tugevalt fluorestseeruvate teemantide puhul võib pilveefekt põhjustada piimjas hägusust.

Enamasti ei mõjuta see aga teemandi ilu. Neil on omaette atraktiivsus. Fluorestsentseerimisel on hinnaalandav mõju.

Fluorestsents

Värvilised teemandid

Acredost leiate värvilisi teemante, mis võimaldavad teil luua lummavaid sõrmuseid ja ehteid. Need teemandid ei ole Fancy Diamonds, vaid värvilisandiga teemandid.

Värvimuutus saavutatakse rõhu ja kuumuse abil. See protsess imiteerib looduses toimuvat protsessi, mille kaudu ka fancy teemandid oma värvi arendavad.

Selleks uuritakse iga teemant esmalt valguse hajutamist võimaldavate kandjaelementide olemasolu suhtes, enne kui see läbib ühe või mitu HTHP-protsessi.

Teie eksklusiivsete loomingu jaoks on saadaval erinevad sinise, sooja kulla või konjaki toonid, värske roheline, punane ja must toon.

pages.diamonds
Teemandite väärtuse ja jõudluse hindamine

Teemandite väärtuse ja jõudluse hindamine

Teemandid koonduvad väga suure väärtusega väga väikesele pinnale. Teemantide hinna ja jõudluse suhe on suhteliselt stabiilne. Teised varad nagu kuld või aktsiad on suurema volatiilsuse all. Teemantide hind on viimased 30 aastat pidevalt tõusnud. Teemantiturg oli märgistatud rohkemate materjalihinna kõikumistega vahemikus 2008-2011. Hinna jõudlus võib sõltuda kivide suurusest. Suuremate kivide hind tõuseb aeglasemas tempos. Kuna aastane nõudlus teemantide järele jätkab kasvamist ja esmased ning sekundaarsed leiukohad ammenduvad, ootavad eksperdid hindade tõusu lähiaastatel. Acredo pakub teemante suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega. Laske meie spetsialistidel Teid nõustada.

Teemandid kui investeeringud

acredo peab teemante eelkõige ehteks. Me armastame nende enneolematute kivide ilu ja sära. Kui soovite investeeringut ja ilu kombineerida, soovitame investeerida kõrgeimatesse kivikvaliteedesse. Kivi suurus sõltub Teie eelarvest.

Investeerimisteemanti jaoks on oluline kvaliteeti tõendav sertifikaat. Acredo juures saate automaatselt rahvusvaheliselt tippkvaliteediga sertifikaadi (GIA, IGI või HRD) igale 0,3-karaadisele ja suuremale teemandile.

Investeerige värvi, puhtusse ja eelkõige lihvi. Lihvi tähtsus kasvab, kuna see on otsustav siseneva valguse peegelduse ja seega kivi sära jaoks. Seetõttu pakume acredos ainult teemante, millel on 3x suurepärane lihv.

Meie soovitus investeerimisteemanti jaoks on järgmine: värvitu, veatu puhtusega, 3x suurepärase lihviga ja Hearts & Arrows.

pages.diamonds

Teemant: vääriskivide kuningas

Teemant: vääriskivide kuningas
See on haruldane, see on materjalilt vastupidav, see särab igas suunas: Teemant, mis on tuletatud kreeka sõnast "adamas" (taltsutamatu). Pole üllatav, et seda peetakse vääriskivide kuningaks. Ja kuningana on tal veelgi rohkem pakkuda: Ta peegeldab kuni 100% sissetulevast valgusest ja on seetõttu vääriskivide seas kõrgeima murdumisnäitajaga, mille väärtus on 2,42. Lisaks sellele on teemant Mohsi kõvadus 10, mis teeb sellest maailma kõige kõvema teadaoleva mineraali. Teemandid on haruldased ja neid on väga raske kaevandada. Selle põhjuseks on see, et need moodustuvad 150-200 kilomeetri sügavusel suure rõhu all 1700 °C juures ja neid kaevandatakse tänapäeval suurte kulutustega kas maa peal või maa all ning filtreeritakse välja avamere kaevandamise käigus. Ainult veerand neist looduslikest aaretest sobib teie ehetesse lisamiseks. See muudab teemandid väärtuslikuks armastuse märgiks.

4 C: teemandi kvaliteedi määravad tegurid

Carat, Clarity, Colour, Cut - need on nn neli C-d, mida kasutatakse teemantide kvaliteedi hindamiseks. Mõiste "karaat" on nime saanud karupuu seemnete järgi, sest selle kaal on 200 milligrammi, ja see on alates 1875. aastast tähistanud teemandi kaalu kogu maailmas. Teemandi hind sõltub suuresti selle puhtusastmest.

Mida vähem on teemantides selliseid osi nagu kristallilised struktuurid või võõrmineraalid, seda kallimaks ta liigitatakse. Kui kümnekordse suurenduse korral ei ole teemandil näha ühtegi suletust, nimetatakse seda veatuks ja seda peetakse eriti väärtuslikuks. Lisaks sellele määrab teemandi hinna värvus. Värvitud teemandid on ehtemaailmas eriti populaarsed ja kallid. Kuid ka "väljamõeldud teemandid" sellistes värvides nagu punane, sinine ja must on oma harulduse tõttu väga väärtuslikud. Erinevalt kolmest esimesest komponendist on lõikamine spetsialistide mõju all. Briljantsuse määravad nii lihvimine kui ka proportsioonid. Teemandid võivad olla ümmarguse briljantlõikega, ruudukujulise printsesslõikega või ristkülikukujulise baguette'i lõikega, südame, ovaalse, navette'i või tilkena.

Acredo pakub rahvusvahelisi tipp-sertifikaate.

Acredo pakub igale 0,3 karaadi suuremale teemandile rahvusvahelist tippekspertiisi. Teie turvalisuse huvides kasutame ainult sõltumatute rahvusvaheliste instituutide GIA, IGI ja HRD sertifikaate. Lisaks teemantide mõõtmetele sisaldavad need sertifikaadid kriteeriume nagu kuju, kaal, värv, puhtus, poleerimine, sümmeetria, proportsioonid ja fluorestsents. Iga teemant on sama ainulaadne kui teie armastus ning on seetõttu mitme spetsialisti poolt erinevate karmide kriteeriumide alusel hinnatud ja klassifitseeritud.