Linnakaevandamine

parema tuleviku nimel

Linnakaevandamine

Definition

Linnakaevandamine tähistab jätkusuutlikku ja tulevikukindlat toormaterjalide kaevandamist. Linnad ja asulad käsitletakse toormaterjalikaevandusena.

Erinevat tüüpi väärtuslikud ressursid on seal teatud ajaperioodi jooksul seotud. Hiljem vabanevad need ressursid ja neid saab taas kasutuskõlbulikuks muuta. Linnakaevandamine tegeleb olemasolevate kaupade taaskasutamise kaudu toormaterjalide taastamisega.

pages.urbanMining
Vääris

Vääris

Metallid

Tänapäeval sisaldavad väärismetallid miljoneid tooteid, väärtuslikke esemeid ja ehteid, mida enam ei kasutata. Näiteks ühes tonnis mobiiltelefone leidub umbes 250 mg kulda.

Linnakaevandamine tähendab nende tagasipöördumist materjalitsüklisse.

Taaskasutus

Taaskasutus

on paratamatu

Väärismetalle vajatakse mitte ainult kellade ja ehetega seotud valdkondades, vaid ka paljudes tehnilistes rakendustes. Kuid hinnangute kohaselt saab neid veel kaevandada maksimaalselt 100 000 tonni ulatuses.

Näiteks on juba kaevandatud umbes 180 000 tonni kulda, millest umbes 90% on ringluses. Sarnane olukord on ka haruldasema plaatina puhul.

Positiivne

Mõjud

Linnakaevandusest saadavate teisejärguliste toorainete kasutamine mitte ainult säästab loodusressursse ja tagab seeläbi olemasolevate ja tulevaste põlvkondade elatise, vaid vähendab ka keskkonnareostust ning aitab vältida ohtlikke töötingimusi.

pages.urbanMining
100% taaskasutatud

100% taaskasutatud

Kuld

Alates septembrist 2022 valmistatakse acredo sõrmused 100% taaskasutatud kullast. See kehtib kõigi kullasegude, nagu kollane, roosa, punane, roheline, valge, hall kuld ja beez "signature" gold. Taaskasutatud kuld pärineb linnakaevandamisest.

Abielusõrmused kullast

Kihlasõrmused kullast

100% taaskasutatud

Plaatina

Alates septembrist 2022 valmistatakse acredo plaatinast sõrmused või sõrmused plaatina detailidega 100% taaskasutatud plaatinast. Sarnaselt taaskasutatud kullaga pärineb see taaskasutatud plaatina linnakaevandamisest.

Abielusõrmused plaatinast

Kihlasõrmused plaatinast

pages.urbanMining