Kalliskivid - safiirid ja rubiinid

Me armastame värvi

Korunde

Safiirid ja rubiinid on mineraali korundi värvivariandid. Selle väärtus Mohsi skaalal on 9 ja seega on see teine kõige kõvem mineraal pärast teemanti.

Korund on allokromaatiline kalliskivi, milles on kroomi, titaani ja raua jälgi, mis on vastutav paljude erinevate värvide eest.

Korund esineb sinise, rohelise, punase, kollase, lilla, punase ja oranži toonides ning nende kombinatsioonides. Safiirile on määratud kõik värvitud ja värvilised sordid. Erandiks on punane rubiin.

Safiiride ja rubiinide võlu tuleb eriti hästi esile, kui need on lihvitud. Siis kiirgavad nad ilusat sära.

pages.sapphire
sapphire
Nimed Sapphire ja Ruby

Nimed Sapphire ja Ruby

Nimetus safiir tuleneb ladinakeelsest terminist "sapphirus", mis on tuletatud kreeka keelest "sappheiros". See tähendab "sinine". Termin on olemas ka heebrea keeles "Sappir", iraani keeles "Sani-prijam" ja sanskriti keeles "Shani Priya". Seal tähendab see "Saturni armastus" ja on seotud Saturniga.

Nimi rubiin tuleb ladinakeelsest terminist "rubens", mis tähendab "punane". Rubiine on tõenäoliselt kummardatud juba üle 2000 aasta.

blueSapphire

Sinine safiir

Selle värv, mis tähistab rahu, puhtust ja vaikust, teeb sellest ihaldatud juveeli. Hiljemalt alates printsess Diana kihlasõrmusest, mida nüüd Kate kannab, on see olnud staar - sinine safiir.

Kõige olulisemad safiirimaardlad asuvad Sri Lankal ja Indias. Samuti on maardlaid USAs, Austraalias, Nigeerias ja Madagaskaril.

"Aadama täht" on suurim leitud safiir, mille kaal on 1 404 karaati. See avastati Sri Lankalt ja selle hinnanguline väärtus on umbes 90 miljonit eurot.

"India täht" on suurim safiir, mis on kunagi lihvitud, kaaluga 563,35 karaati. See on eksponeeritud Ameerika Loodusmuuseumis.

Sinistest toonidest on kõige eksklusiivsemad rukkilillesinised safiirid ja intensiivse sinise kašmiiriga safiirid.

Safiir on septembri kuu sünnikivi.

pages.sapphire
Kollane safiir

Kollane safiir

Kollased safiirid on kaunid ja vääriskivid. Need ei ole nii tuntud kui sinised safiirid, kuid nende kollane värvus annab neile väga sooja sära.

Kombineerides kollaseid safiire valgete väärismetallidega, saate moodsaid ehteid, mida on võimalik mitmekülgselt kanda. Kombineerituna kollaste väärismetallidega meenutab kollane safiir päikest.

Kollane sümboliseerib valgust ja elu. Hiinas on kollane värv harmoonia ja tarkuse värv.

Erilisus on roosa kuni kollakasoranž Padparadscha safiir. Selle värvus meenutab lootosõite värvi.

Saadaolevad värvid

availableColors
crystal

Roosa safiir

Roosa ja roosa on naiste värvid. Neil on positiivne ja ergutav mõju ning nad suurendavad teadlikku kogemust ja tunnet.

Meie roosa ja roosade safiiride abil saate neid värve alati eriti väärtuslikul kujul endaga kaasas kanda.

Imeliselt romantilised ehted on loodud koos roosa kullaga. Valgete väärismetallidega kombineerituna tekib jahedam mulje.

Erinevus roosa safiiri ja rubiini vahel on nõrk, sest on olemas lugematuid värvusastmeid.

pages.sapphire
Ruby

Ruby

Oma sügava punase värvusega rubiin ei ole mitte ainult juuli kuu sünnikivi, vaid eelkõige armastuse, kire ja romantika kivi.

Rubiin on koos rohelise smaragdi, sinise safiiri ja teemandiga üks neljast klassikalisest suurest vääriskivist.

Rubiine leidub peaaegu kõikidel mandritel. Kõige olulisemad päritoluriigid on siiski Myanmar, Tai ja Sri Lanka. Sri Lanka on üks vanimaid teadaolevaid ladestusi.

  1. aastal Myanmarist leitud ja veel lõikamata rubiin nimega "Mogok Sun" on uskumatu suurusega 1734 karaati. Teised tuntud rubiinid on "Edward Ruby", mille suurus on 167 karaati ja mida eksponeeritakse Briti Loodusmuuseumis Londonis, samuti "Rosser-Reeves Ruby", mille suurus on 138,7 karaati, ja "De-Long Star Ruby", mille suurus on 100,3 karaati.

Puhta punase värvi piiratud esinemise tõttu on rubiin üks haruldasemaid kalliskive.